← НАЗАД НА БОЗА

Кит Харингтон во секси кампања за Џими Чу

Кит Харингтон во секси кампања за Џими Чу
738 Читања

Покрај тоа што се појави како лице на новиот парфем за мажи Џими Чу, младиот актер Кит Харингтон се појавува и како заштитно лице на нивната кампања за есен/зима 2014.

Креативниот директор на брендот Џими Чу, Сандра Чои имаше само пофални зборови за нивното ново заштитно лице. Таа изјави дека Кит поседува неодолива самодоверба и совршена разиграна природа на бунтовник. Неговиот севкупен мажествен стил, поради кој без никаков напор изгледа “кул”, како и одлична смисла за хумор, се неговите главни карактеристики, покрај фактот што тој е вистински џентлмен. За оваа рекламна кампања, омилениот Џон Сноу беше фотографиран од страна на Питер Линберг во вила во Лос Анџелес.

Kit Harrington for Jimmy Choo autumn/winter 2014 campaign

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk