← НАЗАД НА БОЗА
Купувајте облека со задоволство

Купувајте облека со задоволство

Листа на основните парчиња коишто треба да ги поседува секој маж и му се потребни за секоја прилика. Бела памучна кошула Пар класични црни...

man fashion | Нема коментари

Како може да ги комбинирате патиките со одело

Како може да ги комбинирате патиките со одело

За посебен и модерен изглед на младите мажи кои не се предодредени за чиста класика одлично е кога ќе комбинираат спортски патики со класично одело....

man fashion | Нема коментари

Изберете добро одело!

Изберете добро одело!

Сигурно дека нема да седиш цела вечер со сакото на тебе, изигрувајќи сноб. Во одреден дел од вечерта ќе го соблечеш. Но, треба да знаеш дека кошулата која...

man fashion | Нема коментари

Мора да внимавате дури и на долната облека

Мора да внимавате дури и на долната облека

Стилот и состојбата на вашата долна облека кажува многу за вас, а она што жените го мислат за вас, е доста важно. Слип боксерки, Доколку во вашиот плакар...

man fashion | Нема коментари

Кога се работи за кошулите, мора да имате…

Кога се работи за кошулите, мора да имате…

Постојат парчиња гардероба кои не се простливи и за мажите. Овие три кошули секој маж мора да ги има: Кошула во пруги Пругите го покажуваат вашиот...

man fashion | Нема коментари

Внесете пролетни ракавици во вашиот имиџ!

Внесете пролетни ракавици во вашиот имиџ!

Добро изработени ракавиците со интересни детали би биле одлична комбинација со вашето елегантно палто, но исто толку “badass” за да можете да ги носите и...

man fashion | Нема коментари

Мажот изгледа многу подобро со средена и оддржувана брада

Мажот изгледа многу подобро со средена и оддржувана брада

Не губете време сечејќи ја брадата со стари ‘рѓосани ножици. Инвестирајте во машинка за стрижење со која ќе можете да ја одредувате должината на...

man fashion | Нема коментари

Дали тесните фармерки се безбедни

Дали тесните фармерки се безбедни

“Ниските фармерки може да предизвикаат неплодност бидејќи го намалуваат бројот на сперматозоиди. Тестисите се тријат со телото, а со тоа се подигнува...

man fashion | Нема коментари

Машкиот плакар треба да има..

Машкиот плакар треба да има..

Порано можеби не се обрнуваше и не беше потенцирано што се треба да има во машкиот плакар, меѓутоа сега за да сме во тек со времто и модернизмот, пожелно е...

man fashion | Нема коментари

Манго ја пушти новата колекција за мажи

Манго ја пушти новата колекција за мажи

Со смели комбинации, многу елеганција, пастелни и пријатни нијанси, Манго ја пуштаат својата нова пролет лето колекција за мажи. Во нив мажот е...

man fashion | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk