← НАЗАД НА БОЗА

Скопска мода и модни икони!

Скопска мода и модни икони!
643 Читања

Тоа што се практикува во модните светски метрополи, некои модни икони сакаат да ни го доловат и во Скопје.

Така младиот и надежен каратист Никола Иловски направи фотосесија во која фокусот на парчињата облека е во длабоките сини морски тонови и кармин црвената боја. Искомбиниран со добри наочари, е добитна комбинација за секое девојче.

Да напоменеме дека Никола е еден од згодните момци кои ке бидат дел од евровизискиот спот на поп-пејачката Тијана Дапчевиќ. Никола во едно интервју вели дека освен со каратето планира да се занимава и со моделство.

1579890_10202868861736606_1868233402_n-360x540 10151608_10202868861776607_1226948303_n-360x540 10151741_10202868861856609_2117056191_n-360x540 10168530_10202868861816608_1985300470_n-360x540

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk