← НАЗАД НА БОЗА

Топ 10 трендови за венчаници за 2012

Топ 10 трендови за венчаници за 2012
1999 Читања

Ова е период од годината во кој се прават предвидувања за што ќе биде во тренд идната година.

Без накој редослед погледнете  ги  топ 10 трендовите за венчаници за 2012.

1.  Карнери

Карнерите се нешто што невестите или го сакаат или го марзат. Погледнете неколку исклучителни креации, за невеста која сака да остави впечаток ова може да е идеално решение

 

Sarah Houston, Lucca Bride, Mia Mia Bridal

Pepe Botella, Maggie Sottero, Two by Rosa Clara

 

2. Стил од 1950

Шикот од 50-тите сеуште е влијателен и се појавува во многу дизајнерски колекции

Ian Stuart, Alan Hannah, Justin Alexander

Charlotte Balbier, Stephanie Allin, Paloma Blanca

 

3. Асиметрични рабови

Асиметричните рабови се популарни веќе некоклу години-  има уште многу варијанти од овој стил во колекциите на дизајнерите- најмнгу бидејки им одговара на фигурата на голем дел од жените

Ronald Joyce, Mark Lesley, Benjamin Roberts

Blue од Enzoani, Cymbeline, Eternity Bride

 

4. Моќта на цвеќето

Деталите од цвеќе во моментов се хит, навистина нема ништо по женствено, без разлика дали се работи за цело здолниште или само за ситен детаљ.

Pronovias, Ritva Westenius, Suzanne Ermann

Lyn Ashworth, Amanda Wyatt, Augusta Jones

 

5. Панделки за восхит

Дефинитивно модерни, дефинитивно предизвикуваат „wow“ реакција

Jesus Peiro, Vera Wang, Alberta Ferretti

Sassi Holford, Stewart Parvin, Sharon Bowen

 

6. Светкави детаљи

Стветкави детаљи стратешки поставени, на фустан кој инаку би бил обичен даваат посебност и се многу популарни кај дизајнерите

Carolina Herrera, Olivia Couture, Claire Pettibone

Kate Sherford, Sincerity Bridal, Veromia

 

7. Ракави и прерамки

Во моментов фустаните без ракави се хит, меѓутоа и фустаните со ракави имат свои предност, доколку не сакате да се мачите цела вечер со тесен корсет. Во секој случај може да се одлучите и за двете варијанти

Domo Adami, Lee-Ann Belter, Suzanne Neville

Johanna Hehir, Amanda Wakeley, Nicole Spose

 

8. Венчаници во грчки стил

За невести кои имаат совршена фигура ова е идеално решение – направени од  меки свиленкасти материјали изгледаат супер секси.

Ella Bridals, Elizabeth Fillmore, Marchesa

Wendy Makin, Marylise, Nicola Anne

 

9. Балски фустани

Екстермно  модерни во изминативе години и ако секогаш сте фантазирале да бидете Дизни принцеза ова е вистинскиот избор

Madeline Isaac James, Hollywood Dreams, David Fielden

Paloma Blanca, Sophia Tolli, White Rose Bridal

 

10. Чипка

Без разлика дали се работи за чипкени делови или цел фустан, во секо случај чипката е хит во моментов.

San Patrick, Essense of Australia, Martiana Liana

Tara Keely, Monique Lhuillier, Melissa Sweet

 

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk