Убавина

Трикови кои навистина делуваат!

Јагодите перфектно ги избелуваат забите, рицинусово масло за сјај на косата, кокосот ја враќа влажноста, лимонот ја осветлува косата…

Ова се само дел од триковите кои навистина ќе ви помогнат, а еве уште неколку:

Црниот чај ги смирува изгорениците од сонце. Танинот помага да се смири кожата доколку е изгорена од претерано изложување на сонце. Направете една купка со црн чај и ќе се уверите.

Доколку сакате ноктите да ви пораснат побрзо доволно е да ги масирате со маслиново масло.

Феферонките ја зголемуваат циркулацијата, па доколку ги јадете или ги нанесувате на косата таа побрзо ќе расте.

Мајонезот може да направи чудо од вашата коса. Доволно е да ставите мајонез како маска на вашата коса, десет минути пред да ја измиете. Вашата коса ќе биде мека и сјајна.

 

 

Напиши коментар