Мода

Волшебниот накит од кутијата на “Пандора”

Секој ценител на накит се стреми да носи уникатни производи, какви што немаат другите. Најдобриот начин за тоа е кога сами го создаваме дизајнот на нашиот накит. Оваа можност ја нуди компанјата Пандора, која им нуди на своите клиенти сами да ги комбинираат елементите на посакуваниот накит.

Фирмата е создадена 1990 година. Пандора многу брзо се пробива на пазарот со својот дизајнерски рачно изработен фин накит и многуте фанови ширум светот.

Во својата дизајнерска колекција марката има повеќе од 800 монистра, кои се предлагаат од 14 каратно злато, кварц. стакло Мурано, скапоцени и полускапоцени камења.

За љубителите на луксузот создадена е линијата “LovePods” изработена од 18 каратно злато во комбинација со аметист, дијаманти, топаз и др.

Ако сакате да сте уникатни, постигнете го тоа со накитот на Пандора.

Напиши коментар