Убавина

„ Насобраните, изгужвани“ чизми намалуваат килограми

Може и не е најважното што во овој момент се толку популарни…

Ако сте во потрага за начин како да изгледате десет килограми повитки, а притоа да не се исцрпувате со диети и вежбање, решението може да го најдете во изборот на вистинските обувки.

Чизмите кои во горниот дел изгледаат проширено и опуштено, оптички можат да придонесат Вашата фигура да изгледа префинето и издолжено. Оптичкиот трик, всушност е во горниот дел од чизмите кој изгледа како да е преголем за Вашата нога. Како што лесно паѓа на зглобовите, се создада впечаток дека Вашите нозе се многу потенки и подолги.

Со овие чизми, целосниот впечаток на витка фигура, ќе го постигнете доколку ги комбинирате со тесни фармерки и панталони, или хеланки.

Напиши коментар