Celebrity

„Evanescence“ се враќаат со ново видео!

Погледнете ја светската премиера за најновото музичко видео на познатите „Evanescence“ со наслов „My Heart Is Broken“. Спотот е во режија на Дин Кар и беше пуштен најпрво на „twitvid“ во понеделникот.

Малку подоцна видеото можеше да се види и на Вево и на ЈуТјуб. Се работи за рок балада, која служи како втор официјален сингл од третиот студиски албум на бендот.

Гледајте и уживајте:

http://www.youtube.com/watch?v=u0zD0M9LoHE

Напиши коментар