Celebrity

„Killers“ со нов албум годинава

Рок групата од Лас Вегас, оваа година го објавуваат својот четврти студиски албум.

Веста за повторното собирање на бендот по излетот на фронтменот во соло водите, го потврди и самиот пејач Брендон Флауерс.

–          Ќе издадеме нов албум оваа година, – изјавил Флауерс за БиБиСи. „Сите сме во студиото и супер е што повтoрно сите заедно правиме врева“.

Фронтменот на американската рок група открил дека песните на новиот албум ќе звучат „малку поинаку“.

–          Ќе пробаме да го извлечеме најдоброто од нашата досегашна музика и да направиме нешто ново во комбинацијата со нешто поинвентивно.

Напиши коментар