Убавина

10 паметни меѓуоброци кои ќе ви ја намалат потребата за храна

Ако сте едни од оние кои не може да се придржуваат кон одредена диета, туку сакате да внимавате што јадете во текот на денот да не ги мешате јадењата ова е одличен совет за вас. Доколку почувствувате глад помеѓу оброците одберете нешто од следново. Ова се меѓуоброци кои имаат по 100 калории, а при тоа ќе ве заситат и ќе направат да имате помала потреба од голема количина на храна.

  1. Портокал и една рака кикирики
  2. 4 кекси од ориз со две лажици немасно кравјо сирење
  3. пуканки
  4. 10 бразилки ореви
  5. 10 бадеми
  6. 90 гр варени тестенини со доматен сос
  7. 150 гр мешана слата
  8. еден печен компир со сос од домати
  9. 120 до 180 мл јогурт
  10. 60 гр печено говедско

Напиши коментар