Керозин

2013 Shelby GT500 Convertible

Она што го знаеме е дека GT500 ќе биде луд 🙂 Под хаубата ќе се најде 5,8-литарски V-8 комбиниран со Eaton супер-полнач, со 650 коњски сили и 600 lb.-ft. вртежен момент. Моќта се испраќа на задните тркала, нема Quattro погон на сите тркала и менувањето ќе се одвива со 6-степен мануелен менувач. Вкупната тежина може да оди нагоре, што се должи на дополнителното зајакнување на шасијата. Поконкретните детали треба да бидат откриени наскоро.

Напиши коментар