ШоуБиз

25 милиони Твитер следбеници на Lady Gaga!

Популарната Gaga вчера постави нов рекорд на интернет.

–          25 милиони Твитераши. Сега и официјално се чувствувам како најсреќна девојка на светот, – напишала Lady Gaga на својот Твитер профил по повод овој рекорд.

Сега таа е личност со најмногу фанови на Твитер на светот, а веднаш зад неа се наоѓа тинејџерската ѕвезда Justin Bieber со 22,5 милиони следбеници на Твитер.

Меѓу најпопуларните личности на Твитер се и Barack Obama, Kim Kardashian и Oprah Winfrey. Се смета дека Gaga најголем борј од своите фанови ги здобила благодарение на нејзиниот екстравагантен стил на облекување.

Позната е и по тоа што има специфичен однос со своите фанови.

Напиши коментар