Убавина

4 видови фризури за сите должини на коса

Исто како и гардеробата и фризурите се нешто што ја отсликува вашата елеганција и свеѓина оваа пролет.

Кратка коса – овој тип на фризура е вистинска реткосот кај холивудските ѕвезди, но затоа Хали Бери е вистински претставник како се носи таков тип на фризура.

Коса до рамена – Ема Стоун е совршен пример како треба да изгледа овој тип на фризура, природно, со долги шишки, малку брановите и имате идеален изглед за оваа пролет. А доколку имате права коса можете да го направите она што го направи Руни Мара.

Коса под рамена – Кејт Босворт и Викторија Бекам го имаат иделниот изглед за ваков тип на фризура.

Коса до половина грб – добрата страна на оваа фризура е дека можете да експериментирате и да правите секакви фризури. Плетенки, пунџи, или пак комбинација на тие со долг реп. Сепак за оваа фризура неопходно е пред се косата да биде здрава, бујна и нежна.

 

 

Напиши коментар