Убавина

5 начини да ја заживеете својата пролетна рутина за убавина

Применете ги овие трикови и ќе се чувствувате многу по сексипилно, од било кога…

  1. Очи со боја на море

Смоуки очите се веќе стара шема, но можете да им дадете нова димензија доколку сивата боја ја замените со темно плава. Оваа боја ќе ви г истеанчи погледот, така што не сме боопшто изненадени зошто Селена Гомез и Криистин Стјуарт го користат овој трик за нагласување на очите.

 

  1. Златно и розева за лицето

Мешавината на топли и златни нијанси, ладни и рзеви нијанси е идеална за сечиј тен. Вели козметичарот Џејмс Хамер. Истакнете го изразот на лицето, со нанесување на руж преку јагодиците и носот.

 

  1. Усни кои мамат бакнежи.

Истражувањата покажаа дека мажте најмногу ги привлекува црвената боја, што објаснува зошто Мерлин Монро, сакала да ја носи оваа нијанса. Не се колебајте да заведете со усни во класична црвена боја.

 

  1. Неуредна кика

Исплетете ја косата од страна, или едноставно, савете репче од страна, како кика. Слободно извлечете прамени од страна, за да изгледате по лежерно.

 

  1. Вљубени образи.

 Ништо не изјавува повеќе “ ми се допаѓаш”,  од благо нагласените румени образи. Не го прескокнувајте руменилото, дури ниту кога само благо се шминкате и секогаш изгледајте свежо вљубени.

Напиши коментар