man fashion

A.P.C. колекцијата за есен 2012

A.P.C. ја објавија својата колекција за оваа есен насловен како Resort Collection, а која содржи кежуал маици, класични панталони, лесни џемпери и елеганција.

Како што се очекува од овој париски бренд секое парче гардероба е минимално стилизирано со бои, а модели се скроени така што ќе се чувствувате опуштено.

Колекцијата е достапна низ нивните продавници ширум светот и онлајн.

 

Напиши коментар