ШоуБиз

Адел против разголените пејачки! Браво Адел!

Бремената Адел наскоро упати силни критики кон поп ѕвездите кои го користат сексот за да продаваат албуми. Таа вели дека гласот, а не сексот е она што те прави квалитетен музичар. И секако, ние ја подржуваме, бидејќи Адел е во право!

Адел упати директни критики кон своите колешки – Риана, Мадона и Лејди Гага кои според неа се соблекуваат за да се рекламираат. Освен тоа Адел ни открива дека поголемиот број од ѕвездите не изгледаат така привлечно во реалноста како на обработените фотографии и клипови каде ги гледаме. Сум ги видела од блиску, поверувајте – вели таа.

 

Напиши коментар