ШоуБиз

Adele ќе го руши рекордот на Prince!

Adele има шанси многу наскоро да го сруши рекордот кој одамна го поставил Prince со својот култен албум „Purple Rain“. Тој се наоѓал на врвот на листата на Billboard цели 24 недели во текот на 1984 и 1985 година. Сега истото може да го доживее и Adele.

Нејзиниот познат и повеќе пати наградувам албум „21“ се наоѓа на врвот на листата веќе 22 недели, а истото место го држи и оваа недела. Освен тоа, ова е 9-та недела како албумот на Adele се наоѓа на врвот на американската топ листа за најпродавани албуми. Тоа последен пат се случило со саундтракот од филмот „Титаник“.

Напиши коментар