Мода

Аксесоарите за пролет 2012 од „Dolce&Gabbana“

Новата колекција на брендот како и многу пати до сега не ориентира што ќе биде модерно за пролет/лето 2012. Аксесоарите, од очила, чанти, чевли и колани, откриваат еден широк поглед над различните тенденции и вкусови. Гамата на бои варира од јарко зелено и црвено низ млечно розово до софистицирано кафеаво и актуелната за сезонава беж боја.

Напиши коментар