Мода

Актуелните палта и елеци за сезона есен-зима 2012/13

Ќе започнеме со крзното – овој материјал присуствува буквално насекаде и е апсолутен хит веќе неколку сезони по ред.  И сепак нај популарно си останува палтото-елек од крзно што навистина има огромен стилски ефект.

Покрај крзното нема да ги заборавиме и масивните волнени палта и капути кои се подеднакво актуелни сезонава, а најактуелните модели од нив ќе ги видите во галеријата што следува.

 

 

Напиши коментар