← НАЗАД НА БОЗА

Ана Ивановиќ е прогласена за најсекси тенисерка на сите времиња

Ана Ивановиќ е прогласена за најсекси тенисерка на сите времиња
913 Читања

Британскиот магазин Mirror ја прогласи Ана Ивановиќ за најсекси тенисерка на сите времиња.

“Таа не е само поим за женска убавина, таа е и амбасадор на UNICEF и студент на еден универзитет”, пишува магазинот.

По најубавата Ана, следат Каролина Возњацки и Јелена Докиќ.

Во првите десет се пласирани уште Ана Курникова, Стефанија Кјепа, Марија Шарапова, Викторија Азаренка, Аманда Куцер, Марија Кириленко и Алона Бондаренко.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk