Убавина

Ефикасна Антицелулитна купка од сол и ѓумбир

Летото се приближува… борбата со целулитот започнува!!!

Покрај многуте препарати, исхрана и вежбање, постојат и купки кои се вистински борци против „одвратниот“ целулит. Купката од сол и ѓумбир ќе Ве опушти, ќе ја зголеми циркулацијата, ќе ги исчисти токсините и вишокот течности од телото.

Што Ви е потребно?

3 големи лажици морска сол

15 грама ѓумбир во прав

Постапка:

Во топла вода додадете ги солта и ѓумбирот и уживајте во купката. По третманот, кожата намачкајте ја со хидрантна крема.

Напиши коментар