Мојата кујна

Авганистански ќебап

Вкусно јадење кое е одличен избор доколку ви се најават гости..

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

3 јајца

2 средни кромида

500 грама варени компири

500 грама мелено месо

50 грама презла

2 лажички семф

4 децилитри кисела павлака

Масло за јадење

Зачин

Сол и бибер

Зелена салата

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сварете го компирот и од него направете пире.

Напомена:

Варениот компир убаво исцедете го и оставете го околу половина час малку да се засуши за да немате проблем со обликувањето на ќебапите!!!

Во меленото месо додадете ги жолчките, ситно сечканите кромиди, зачините и пирето од компири и убаво соединете ги намирниците.

Од оформената смеса направете ќебапи во големина по желба ( можете и топчиња).

Секој ќебап извалкајте го во презла, па во изматените белки и пржете на средна температура додека ќебапите не добијат златна боја.

Изматете ја павлаката со семфот и служете ја добиената смеса како гарнир со вкусните ќебапи.

Уживајте!!!

Напиши коментар