ШоуБиз

Басистот на „Пинк Флојд“ се жени по четврт пат!

Басистот на бендот „Пинк Флојд“ се оженил по четврти пат и тоа со долгогодишната девојка Лаура Дарнинг.

Роџер Вотерс (68) и Лаура се во врска од 2004 година, а се венчале изминатиов викенд. На церемонијата присуствувале само најблиските роднини и пријатели.

–          Се венчавме пред некој ден и невестата беше преубава. Ја обожавам, – изјавил Роџер при јавувањето во живо во една британска радио емисија.

Напиши коментар