Здраво тело

Белиот слез лечи кожни болести

Белиот слез не наоѓа примена само кај оние кои имаат проблеми со кашлица. Дали знаевте дека белиот слез има многу поширока примена?

Белиот слез е одличен за оние кои имаат некоја кожна болест, црвенило, сува кожа, опекотини…

Потребно е да направите една смеса со која ќе ја мачкате кожата на потребните делови. Една супена лжица ситно исецкан корен од бел слез измешајте ја со мед, се додека не добиете густа смеса. Нанесете ја на ленена крпа и ставете ја на кожата. Облогот треба да го менувате на 2-3 часа.

1 Коментар

  1. Najdobri ste spored mene 🙂 Za sekoj zdravsven problem ima prirodno reshenie…toa e ispravnoto:)Na nieden sajt nemam pominato ni pola od vremeto shto go minam na vashiot:)GOOOOLEM POZZZ…I PRODOLZETE )

Напиши коментар