ШоуБиз

Бен Афлек жали што бил со Џеј Ло

Бен Афлек после многу години јавно го кажа својот став за неговата врска со Џенифер Лопез. Тој изјавил дека жали што воопшто бил во врска со неа.

„Кога бев во врска со неа често пати бев мета на папараците, постојано бев присутен по медиумите, и се стекнав со негативен пубицитет. Во тоа време добивав улоги во филмови кои лошо поминаа, со многу мала заработувачка. Затоа и жалам што бев во врска со неа„ – изјавил Бен.

Џенифер Лопез и Бен Афлек беа во врска две години, започнаа да се гледаат во 2002 година, а две години потоа ја прекинаа врската.

Напиши коментар