Мода

Бершка – кампања за пролет/лето 2012 година

Погледнете ја последната кампања на Бершла за пролет/ лето 2012 година. Уште еднаш шпанскиот бренд ни нуди прекрасни младешки парчиња облека за љубителите на  high street брендот.

Кампањата за најновата колекција ја изработи Том Крег, кој успеал совршено да го долови младешкиот и освежувачки дух на колекцијата.

Најновата колекција нуди маички во светли бои и интересни дезени, неонски блузички, прекрасни фустанчиња, фармерки, јакнички, креирани во стилот на 90тите години од минатиот век кој оваа сезона повторно оживува.

 

Напиши коментар