Мода

Бесмртниот џинс – хит ова Лето… Овој пат во бело !!!

Во сезоната во која доминираат смирувачката бела елеганција и секогаш прифатливиот џинс, се наметнува апсолутно логичен заклучок – дека ова лето, хит ќе бидат белите фармерки…

Ако Пролетта помина во знакот на силните бои и цветните дезени, ова Лето ќе биде невино бело !!!

Белите фармерки можете да ги комбинирате со речиси целиот Ваш летен ормар. Во комбинација со блејзер ќе постигете фантастичен деловен изглед, а откачена маичка со натпис или едноставен корсет во нежни бои, заедно со интересни сандали, можат да бидат интересна неформална комбинација…

Напиши коментар