← НАЗАД НА БОЗА

Бидете романтични со Intimissimi

Бидете романтични со Intimissimi
2953 Читања

Пристигна новата колекција од Италијанската модна куќа INTIMISSIMI. Овие модели, како да се инспирирани од прекрасните летни Сицилијански градини, а се карактеризираат со неутрално пастелни бои и флорални дезени.

Линијата е романтична и сензуална, со бои на цитрон со софистицирана нота, пастелно розови шари и цветови во боја на лотос …

Помеѓу дизајните, има модели кои се ретро, романтични и кои ги изразуваат сензуалните силуети.

Изгледот остава впечаток на кантри ретро амбиент, со флорално овошни дезени, со додатоци на тул и нежни чипкасти додатоци, кои придонесуваат неодолив шарм и стајлинг кој пленува а воедно и не е агесивен и наметлив.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk