Мода

Бисерно бело оваа пролет

Конечно ќе го симнеме сивилото и ќе блеснеме во бисерно бела боја. Оваа колекција е наменета за за пролет-лето 2012, а потписник е Карл Лагерфилд. Оваа колекција е толку едноставна и одава со чистина што ќе ве плени на прв поглед.

Едноставен крој, бисерно бела боја… Покрај оваа боја застапени се светло сината, праска боја, кремасти нијанси. Погледнете што е модерно оваа пролет.

Напиши коментар