ШоуБиз

Бившиот на Шакира бара оштета што го оставила

Колумбиската пејачка Шакира ќе се најде пред судот откако нејзиното поранешно момче побара да му се плати оштета  бидејќи го оставила.

Антонио Де Ла Руа, синот на поранешниот претседател на Аргентина во јули поднел тужба со која од Шакира бара 250 милиони долари како оштета бидејќи изгубил многу договори по раскидот со пејачката.

Портпаролот на Шакира изјавил дека немало никакво заедничко здружување на парот кој се разделил по 11 годишната врска.

Напиши коментар