Bridal

Божествени невестински креации од Chiaradè

Најновата колекција на Chiaradè наменета за претстојната сезона дефинитивно ќе ве остави без здив со својата елеганција.

Фустаните од новата колекција Sposa per Amore се направени од висококвалитетна свила и имаат неверојатен дизајн наменет да ја истакне убавината на женските облини и да им даде на невестите божествен изглед.

Она што е за изненадување е дека во оваа колекција преовладуваат виолетови невестински фустани, како и венчаници во традиционалната снежно бела боја.

 

Напиши коментар