ШоуБиз

Бранџелина – кралот и кралицата на Оскарите!

Како кралот и кралицата на матурската вечер, на доделувањето на Оскарите се појави можеби и најочекуваниот пар, Бред Пит и Анџелина Џоли… и нејзините нозе.

Иако пристигнаа меѓу последните на црвениот тепих, присутните секако имаа право и вредеше што толку чекале. И се знае дека црешата доаѓа на врвот на тортата!

Инаку, Анџелина беше еден од презентерите на вечерта, а Бред Пит беше номиниран за најдобар актер за улогата во филмот „Moneyball“, што за жал ја доби французинот Жан Дежарден за улогата во немиот црно-бел филм „Уметникот“.

Што мислите вие за ова издание на Бранџелина?

Коментарите се затворени.