man fashion

Burberry ја покажа колекцијата за оваа есен

На модните писти во Милано беше промовирана машката колекција на Burberry за оваа есен. Сива, црна, се боите кои беа најмногу застапени, како и одлични костими со две копчиња. Кошулите добија нов изглед со точки и други дезени, додека шапките ќе ги вратат момците во минатото. Иако има ретро шмек оваа колекција е модерна и совршена за оваа есен.

 

Напиши коментар