man fashion

Carhartt есен-зима 2012/2013

Познатиот бренд Carhartt ја престстави својата најнова колекција на streetwear.

Колекцијата за мажи есен-зима 2012/2013 е повторно инспирирана од американската работна облека, како што се кошулите, јакните, елеците, џемпери, дуксери, панталони, кои ја следат едноставноста на силуетата.

Напиши коментар