Мојата кујна

Чабата со маслинки

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

500 грама пченично брашно

250 мл млеко

Еден квасец

Лажица шеќер

Лажичка рузмарин

30 мл маслиново масло

Лажичка сол

Бибер

100 грама ситно исечкани бадеми

150 грама сечкани маслинки (црни и зелени)

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во сад ставете брашно, квасец, шеќер, рузмарин, црн пипер, сол и 20 мл маслиново масло. Пополека додавајте млако млеко и замесете мазно и еластично тесто. Од тестото се направете топка, премачкајте го со маслиново масло, покријте го со фолија и оставете го на топло место околу половина час. Во стасаното тесто додадете ги ситно исечканите бадеми и маслинки, повторно измесете го, формирајте векна, ставете ја во калап и ќе оставете го уште половина час. Загрејте ја рерната на 200 степени, ставите го леб да се пече околу 40 минути.

Совет

За чабатата да испадне покрцкава, тавата или калапот во кој ќе се пече ставете го во сад наполнет со вода.

Напиши коментар