Убавина

Чаша вода за блескава кожа

Кога внатрешната хидратација се комбинира со надворешната нега тоа не може да помине неприметено. Залудно е користењето на скапи креми и лосиони кога кожата ја нема потребната хидратација одвнатре.

Водата е нешто на кое не смеете да заборавите. Недостатокот на хидратација на кожата предизвикува уморен и безживотен изглед. Освен тоа недоволната влажност го забрзува процесот на стареење. Затоа пијте вода, таа е еликсир на младоста.

Совет плус: за поубава и посјајна кожа мијте ја со минерална вода. Нека биде ледено ладна. Тоа ќе ја направи поеластична и поотпорна на стареењето.

Напиши коментар