Мојата кујна

“Cheesecake” со нутела

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

За подлога

12 искршени чоко кекси

3 лажички маргарин

За крем

250 грама Крем сирење

2/3 шолја Нутела

1 лажичка екстракт од ванила

1 пакување шлаг пена или сладолед по желба ( препорачуваме од ванила)

Украсен крем

Изматена слатка павлака

Рендано чоколадо

Рендани бадеми, ореви или лешници

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во помал сад измешајте ги измелените чоко кекси и маргаринот во еднолична смеса. Рамномерно разделете ги во чаши и со лажичка притиснете ги за дното.

Во поголем сад добро измиксирајте го крем сирот и нутелата, а потоа додадете го шлагот или (сладолед по желба) и лажичка од екстрактот од ванила ( не море ако користите сладолед од ванила). Распоредете го кремот рамномерно во шолјите и обликувајте. Потоа шолјите ставете ги во поголем сад кој ќе го затворите со фолија ( или самите шолји покријте ги со фолија) и оставете ги најмалку 2 часа во фрижидер пред послужувањето.

Измиксајте ја слатката павлака и ставете врз десертот пред самото послужување. Посипете со измелени ореви, лешници или бадеми.

Уживајте!!!

Напиши коментар