Мода

Чевлите со остри врвови повторно„ Ин“

Денес ви ја претставуваме есенската колекција чевли од врвниот бренд Dsquared2, но нашата цел е со помош на колекцијата да ве информираме за најновиот есенски тренд односно веќе заборавените чевли со остри врвови.

Започнете ја новата сезона со самодоверба и акцентирајте на луксузните аксесоари кои имаат неверојатна сила да ја преобразат секоја ваша комбинација во вистински моден погодок. Ако барате чевли со кои ќе направите впечаток тогаш новата есенска колекција на брендот е еден добар старт на вашата есенска потрага по вистинскиот пар.

Сите чевли во колекцијата се со остри врвови, тренд што беше забележан во повеќето есенски колекции на големите имиња во модата и секако е една многу добра вест за сите дами кои ја сакаат оваа модна тенденција.

 

Напиши коментар