Мојата кујна

Чоколадна фантазија

Потребни состојки:

  • 125гр путер
  • 2дл млеко
  • 300гр мелена плазма
  • 2дл слатка павлака
  • 100гр шеќер
  • 250гр крем сирење
  • 1 кисела павлака
  • 50гр црно чоколадо
  • 50гр млечно чоколадо
  • 50гр бело чоколадо

Начин на подготовка:

Растопете го путерот во млеко и додадете плазма бисквити.

Изматете слатка павлака со шеќер, па додадете крем сирење и кисела павлака. Се добро измешајте.

Во една третина од филот ставете го црното растопено чоколадо, во другата млечното чоколадо и во третата белото чоколадо.

Напиши коментар