Art & Crafts

Чоколадна сол – уживајте во домашна релаксирачка купка

Дали сте толку голем обожавател на чоколадо, што сте посакале и да се избањате во него?

Епа…еве еден многу едноставен начин да ја остварите таа желба! Се вели дека чоколадната бања ја ревитализира сувата кожа со нежна екфолијација и го поттикнува создавањето на нови кожни клетки.

Чоколадната купка ги опушта мускулите, ја хидратизира и зацврстува заморната кожа.

Што ви е потребно?

4 чаши морска сол (околу 400 гр.) и

2 големи супени лажици (со купче) чисто, незасладено какао во прав

Што да направите?

Измешајте ги во голем сад морската сол и какаото. Претурете ја смесата во декоративни шишенца.

Употребете ги и уживајте!

Напиши коментар