ШоуБиз

Claudia Schiffer и по 30 години е секси и неодолива!

Поминаа цели 23 години откако супермоделот Claudia Schiffer беше заштитно лице на рекламите за „GUESS“ и сега по 30 години од основањето на брендот таа се враќа.

За 30-годишнината на брендот уште еднаш бил најмен фотографот Ellen von Unwerth кој ја направил иконската кампања во далечната 1989 година. Claudia (41) вели дека сегашната кампања ја вратила назад во времето.

–          „Guess“ секогаш ќе го паметам како еден од моите најдраги спомени и возбудена сум што и по цели 23 години можеме да соработуваме вака успешно. Многу убави спомени ми се навратија и задоволство ми беше да работам со Ellen и Paul (извршен директор на брендот).

Стварно не е фер што Claudia успева да изгледа потполно исто како и пред 23 години!

Напиши коментар