Убавина

Дали постои магичен напиток за слабеење?

Колку би било убаво да има магичен напиток кој ќе не направи слаби без многу труд… Е сега и тоа го има. Кој сака убаво тело како на Миранда Кер? Згодниот ангел на Викториа Сикрет конечно ја откри својата тајна за убавиот изглед.

Кокосовото масло е тајната на Миранда Кер. Таа призна дека тоа било лекот за нејзиното брзо враќање во форма по пораѓајот. Го ставам во се, во салати, во храната која се готви, па дури и во шолја зелен чај. Тоа е нешто без кое не можам да си го замислам животот, изјавила Миранда.

Напиши коментар