Здраво тело

Дали знаевте дека лимонот ја спречува надуеноста и гладта?

Лимонот е суперхрана која е позната по специфичниот кисел вкус. Тој содржи пектин кој ќе ви помогне да ја совладате желбата за храна, а во овој контекст ќе ве потсетиме на една изјава на Бијонсе во која таа вели дека за својата линија благодарна му е токму на лимонот.

Лимонот е силен антиоксиданс полн со витамин Ц. Се препорачува на оние кои имаат проблем со надуеност и мачнини.

За да го прочистите телото од токсини, доволно е една чаша со млака вода во која ќе исцедите еден лимон. Оваа течност ќе го прочисти вашето тело.

Напиши коментар