man fashion

David Beckham – мажот кој го создава стилот

Без сомнение тој е мажот кој знае да се носи со себе. Буквално што и да облече, дали станува збор за обична кежуал варијанта или класично одело, тој изгледа фантастично. Тој сè што носи на себе го чувствува, па затоа и го носи онака како што треба. Тоа е всушност и неговиот главен совет до сите мажи. “Тоа што го носите на себе треба да го чувствувате како дел од себе, само тогаш ќе ви стои убаво”.

Во прилог ви нудиме неколку комбинации во кои David изгледаше гламурозно и убаво, но и неколку парчиња кои треба да ги имате доколку сакате да изгледате како него. И совет плус: не ги заборавајте модните додатоци, тоа се главна карактеристика за Beckham.

 

 

Напиши коментар