Керозин

De Macross GT1

Срцето на De Macross е неговиот Roush Yates V8 мотор кој истиснува 5.4-литри и вклучува компресор. Тој е способен за доставување над 800 коњски сили со погон на задните тркала. Повеќето V12 мотори дури и не собираат толку многу моќ и овој V8 е сигурно ќе биде вистински удар. Спарен е со стандарден 6-брзински мануелен менувач и со своето лесно тело ќе забрза од 0-100 км/ч за 3,4 секунди.

De Macross ја имплементираа помошта од Multimatic за да вклучат F1 технологија во нивниот нов автомобил. Алуминиумската каросерија е дизајнирана и изградена од страна на Multimatic, а исто така и предната и задната суспензија. Автомобилот ги помина и глобалните стандарди за безбедност на FMVSS и ЕЕC.

1 Коментар

  1. Markosov e ludnica samo uste cenata fali da ja kazat a inace ima mnogu koli koi od V8 istisnuvaat mnogu poveke konju za pr kooenisberg so v8 motor dostignaa duri 1000 i plus nsto ama markosove dobar ako ima spec. za nas teki sto veruvam bilo i krajna cel na proizvoditelite celna gupa da bidat bogati samonareceni trkacki vozaci

Напиши коментар