ШоуБиз

Деми Мур конечно на терапија!

И конечно проблематичната и анорексична Мур е примена во центар за одвикнување од дрога и алкохол.

Холивудската актерка Деми Мур самата се пријавила во центар за одвикнување од алкохол и дрога во кој пред неа биле и Линдзи Лохан и Ева Мендез.

Деми се пријавила во клиниката „Cirque Lodge“ неколку недели подоцна откако ја примија во болница поради исцрпеност, односно поради конзумација на непозната супстанција налик марихуана.

Се зборува дека актерката би требало да остане во центарот за рехабилитација околу месец дена.

Напиши коментар