Убавина

Девет “направи сам” рецепти за убавина

Заменете ги скапите козметички производи со ефтини, природни средства кои некогаш може да помогнат многу повеќе. Измешајте еднаква количина од овие состојки и го имате најкраткиот пат до убавината.

Кафен шеќер + млеко = пилинг за тело

Јогурт + мед = лек за чувствителна и воспалена кожа

Сончогледово масло + масло од шафран = третман за кожата на главата

Вазелин + шеќер = пилинг за усни

Ружина вода + кокосово млеко = релаксирачка купка

Загреано маслиново масло = третман за коса пред миење

Зелен чај + вода = тоник за чистење на кожата

Лимонов сок + чај од камилица = тоник за смирување на кожата

Морска сол + бадемово масло + масло од цимет + масло од сандалово дрво = магичен пилинг за раце и стапала

Напиши коментар