Убавина

Диета која ќе ја сакате

Пробајте ја оваа диета која нема да ве измачи, а ќе ви го даде саканиот резултат.

Појадок – секој ден е ист

–      грејпфрут, кафе или чај и едно парче препечен леб

1 ден

Ручек

–      мешано месо, домати и една чаша лимонада

Вечера

–      риба конзервирана или спремена на жар, салата од свеж зеленчук едно парче леб и грејпфрут

 

2 ден

Ручек

–      овошна салата

Вечера

–      кебапчиња, домати, целер и маслинки

 

3 ден

Ручек

–      салата од туна прелиена со сок од лимон

Вечера

–      бифтек или друго чисто месо и салата

 

4 ден

Ручек

–      две варени јајца и сирење

Вечера

–      варено пилешко, свежа сезонска салата и едно парче двопек

 

5 ден

Ручек

–      сирење, варен спанаќ и парче двопек

Вечера

–      риба спремена на жар или конзервирана, сезонска салата, варен зеленчук и парче тост

 

6 ден

Ручек

–      овошна салата

Вечера

–      варено пилешко и мешана салата

 

7 ден

Ручек

–      варено пилешко, домати, варен зеленчук и грејпфрут

Вечера

– месо на жар, краставица и домати

 

Напиши коментар