Здраво тело

Диета со компири – по еден килограм дневно

Ова е уникатна и ефективна диета, која ќе ви помогне мошне брзо да намалите килограми и да го прочистите телото од наталожените токсини. Компирите се употребуваат за прочистување на дигестивниот тракт и целосна детоксикација на телото бидејќи содржат супстанции кои ефикасно ги елиминираат слободните радикали, го активираат метаболизмот и топењето масни наслиги, како и елиминирање на вишокот вода од организмот.

800 грама  компири се јадат секој ден.  Измијте ги, исечете ги на кругови и печете во рерна до добивање на златно-кафеава боја. Разделете ги на 6 порции и јадете ги топли без никакви зачини. Освен компирите дозволено е да се јаде краставица, зелка, марула и домати.

Пијте најмалку 10 чаши вода секој ден. Една чаша зелен чај наутро и една навечер.

Оваа диета трае само 6 дена бидејќи е монодиета, а  ќе успеете да намалите 6 килограми за тоа време. Ако вие сакате да намалите повеќе од 6 килограми, направете пауза од неколку дена и потоа повторно почнете со истиот режим дополнителни 6 дена.

Напиши коментар