← НАЗАД НА БОЗА

Диета со супа – 7 килограми за 7 дена!!!

Диета со супа – 7 килограми за 7 дена!!!
6513 Читања

Времето залади па затоа веќе можеме да почнеме со диетата која се базира на различни зеленчукови супи. Освен што ќе намалите килограми, супите од зеленчук приготвени без месо и маснотии се многу здрави и ќе го исчистат вашиот организам од токсини. Освен тоа супите содржат мноштво полезни минерали и витамини што ќе ви овозможи здраво слабеење – ова е нашиот основен приоритет!

Наутро секој ден додека трае диетата се јадат 2-3 лажици овесни јатки со јогурт. Ручекот и вечерата се состојат само од супата што е означена за денот. Нема ограничување на количината на супата. Во текот на денот се препорачува да се пие вода и зелен чај. Дозволено е кафе без шеќер, соковите се забранети.

Супите кои ќе ги користите се вегетеријански и за нивното приготвување сме избрале зеленчук со изразени липолитички ефекти, односно зеленчук кој помага мастите брзо и лесно да се разградат и топат.

Ден еден – супа од карфиол,

Ден два – супа од печурки,

Ден три – супа од компири,

Ден четири – супа од зелка,

Ден пет – супа од домати,

Ден шест – супа од моркови,

Ден седум – супа од брокули.

Како се приготвуваат супите? Зеленчукот мора да биде свеж. Додека се вари во водата се додава коцка за супа по вкус, сецкани моркови и многу магданос, една мала лажичка соја сос, бибер по вкус. Диетата не е од најлесните, но навистина брзо ќе ве ослободи од излишните килограми.

Еден коментар → “Диета со супа – 7 килограми за 7 дена!!!”


  1. miki

    4 годинаи пред

    sve najbolje

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk